Manapsg mr a motokrossz plykon is megjelenik egy-egy mosdeszks rsz, de inkbb a szuperkorssz katlanok sajtja ez a fajta akadly.

Mint minden elemnek, ennek is megvan a specilis technikja, amit csak rengeteg gyakorls utn tudnak elsajttani a legnagyobbak is. Nha mg k sem. Egy-egy sx verseny hevben Jeremy McGrath, Ricky Carmichael (emlkeztek mg az idei els anaheimi viadalra?) s Travis Pastrana is meg-megbotlik ezen a trkks akadlyon, pedig k nem ma kezdtk a szakmt. Ugyanakkor vannak olyan motorosok is, akik a tbbieknl gyorsabban tudnak trongyolni ezeken a kis buckkon. Ilyen pldul James Stewart, Davi Millsaps, vagy David Vuillemin – k gyakorta ezen a rszen elzik meg rivlisaikat.
Ezttal egy kisebb nv, Eric Sorby osztja meg velnk a tapasztalatait a mosdeszka tszelsnek technikjrl.

Az els s legfontosabb lps a motor helyes belltsa. Sajnos itt nincs konkrt recept, hiszen mindenkinek a sajt stlushoz kell belltani a motort. n a kzponti rugstag tjt 10mm-el rvidebbre llttatom, a lbtartkat pedig 5 mm-el megemeltetem sx versenyeken – kezdi Sorby az rt. De rdemes figyelembe venni a testslyt s a vezetsi stlust is. (Stefan Everts pldul lgy belltsokat hasznl, szinte temeli motorjt a bukkank felet. Amikor az egyik motokrosszos magazin tesztpiltja vitte el egy krre a Kirly gpt meg is jegyezte, hogy lehetetlensg ilyen belltsokkal motorozni – a szerk.)

A msodik fontos lps, hogy egy sebessgfokozattal feljebb kapcsoljunk, amikor rhajtunk a buckkra, mint „normlis” esetben, de mg ennl is lnyegesebb, hogy lendletesen, nagy gzzal menjnk neki. A kezdk ott rontjk el ltalban, hogy nem hznak kvr gzt a mosdeszka elejn, ezltal lelassul a mozgs, s nem tudjk egy lendletbl teljesteni azt. Ezrt kell nagy s folyamatos gzzal kzlekedni – ha az els t buckt megfelel tempval teljestjk, akkor mr nem lesz gond. Mindig a mosdeszkra merleges motorral haladjunk, mert irnytani szinte lehetetlen a gpet nagy sebessgnl. Ha elkezd dlni a motor, akkor mr nincs visszat.

A helyes testtartsra is figyeljnk: a motor hts rszt terheljk, a lbunk legyen laza, ezzel is csillaptani tudjuk az tseket. Ha a slyunkat az els kerkre sszpontostjuk, akkor elvesztjk az uralmat a motor felett s a fldn vgezzk.